Az Erasmus+ program támogatásával a felsőoktatásban részt vevő hallgatók nemcsak tanulhatnak, hanem szakmai gyakorlaton is részt vehetnek egy másik európai országban. A diákok körében egyre népszerűbb ez a lehetőség, hisz a szakmai tapasztalatszerzés mellett pluszt jelent számukra az álláskeresésnél is.
A program 2014 óta megújult formában, Erasmus+ program néven folytatódik, de a korábbi pályázati lehetőségek továbbra is elérhetőek.
A Tempus Közalapítvány mint az Erasmus+ program magyarországi koordinátora elő szeretné segíteni, hogy a Magyarországon működő vállalkozások is lehetőséget kapjanak arra, hogy gyakorlat keretében tehetséges európai hallgatókat fogadhassanak, és kihasználják a program által nyújtott lehetőséget.
Mit kínál a program?
>> Ön határozza meg az igényelt munkaerő profilját
>> Ön határozza meg a gyakorlat időtartamát
>> Külföldi Erasmus+ hallgató fogadása esetén egyszerű az adminisztrációs eljárás (nincs munkavállalási engedély, vízum csak néhány ország esetében merül fel)
>> Kész, angol nyelvű sablont használhat megállapodás használata fogadás esetén
>> A külföldi hallgató az Erasmus programtól ösztöndíjat kap, Ön dönthet, hogy fizetést vagy egyéb juttatást felajánlanak-e
>> 32 európai ország felé kiépített felsőoktatási hálózat, több millió fős közvetlen elérés
Miért érdemes külföldi gyakornokot fogadni?
>> Külföldi piacot, kapcsolatot építhet ki a fogadott hallgatók révén (32 európai országból válogathat Izlandtól Törökországig).
>> Szolgáltatásvásárlás helyett (pl. piackutatás, marketing stb.) a megfelelő profilú hallgató kiválasztásával és időszakos fogadásával költséghatékonyabban juthat információhoz, eredményhez.
>> A legtehetségesebb hallgatókkal kerülhet kapcsolatba, pénzügyi kockázat nélkül mérheti fel a hallgató - leendő munkatárs? - kapacitását, képességeit.
Mit kell tennie, ha szüksége van valakire?
>> Határozza meg a gyakornok(ok) lehető legpontosabb szakmai profilját (nyelvismeret – nyelvi kombinációk, szakterület és feladat megjelölése);
>> jelölje meg a kezdés időpontját és a gyakorlat időtartamát;
>> határozza meg a jelentkezés pontos módját, határidejét és az Önök által igényelt dokumentumokat (CV, motivációs levél, egyéb);
Az angol nyelvű felhívást küldje el nekünk a gyakornokkereso@tpf.hu címre, és továbbítjuk partnereinknek, az Erasmus+ programban részt vevő országok pályáztató szervezeteinek.