Keresés eredménye
Hírek (101 találat)

Hosszabb szakmai gyakorlatok - Tanulószerződéses tanulók mobilitása Európában
Mi akadályozza a szakképzésben a tanulókat abban, hogy hosszú távra menjenek külföldi szakmai gyakorlatra? Európai szinten milyen kezdeményezések vannak az akadályok megszüntetésére?
bővebben
A tanulási eredmény alapú Erasmus+ projektek hatása a gazdasági elvárásoknak megfelelni képes szakképzésre
Hogyan járulhatnak hozzá a tanulási eredmény alapú Erasmus+ projektek a gazdasági elvárásokra válaszoló korszerű szakképzés kialakításához? Dr. Farkas Éva tanulmányában erre keresi a választ.
bővebben
Erasmus + LELLE projekt - TANULJUNK MEG TANULNI!
Ugye hallottuk már, hogy az egyetem nem az életre készít fel? Ugye sokan hallottuk és tapasztaltuk, hogy az állásinterjúkon és a munkában nem a tananyagot kérdezik, hanem a kompetenciáinkat vizsgálják?
bővebben
Vállalkozó egyetemek Magyarországon - Az OECD HEInnovate kutatás első tapasztalatai
Hogyan lehet egy egyetem vállalkozó? Mit jelent ez a 21. században? Mi a HEInnovate? Miért vállalkozott néhány egyetem, hogy nemzetközi és magyar szakértői csoportok vizsgálják intézményük vállalkozásfejlesztő és innovációskutatási potenciálját? Erre ad választ az alábbi rövid összefoglaló.
bővebben
Frissdiplomások a munkaerőpiacon: téveszmékkel indulnak
A Miskolci Egyetem Vezetéstudományi Intézetének tanszék vezetője szerint a fiataloknak irreális elképzeléseik vannak a leendő első munkahelyükről. Sok pénzre és vezető beosztásra számítanak, de ez csak nagyon ritkán valósulhat meg rögtön a munkába álláskor.
bővebben
Zöld tanulmányút - Nemzetközi projektben vesz részt az IMRO-DDKK
Nagykanizsa öko-szemléletű vállalkozásaival és intézményeivel ismerkedtek a napokban török, görög és litván szakemberek egy nemrég indult projekt keretében, amelyhez az IMRO-DDKK Nonprofit Kft. is csatlakozott. A kétéves együttműködés célja egy nemzetközi innovációs központ és tudásbázis létrehozása Törökországban.
bővebben
Pokolian jól szerepelt a Gyulai szalámija Brüsszelben
Kivitelének növekedését reméli a Gyulahús Kft. attól, hogy a Nemzetközi Íz és Minőség Intézet két aranycsillaggal díjazta egyik termékét.
bővebben
Tegnap még tanulni jártak oda, ma dolgozni
Interjú a Bosch duális képzésében részt vevő három fiatallal. Alig két hete végeztek, de máris két munkanappal a hátuk mögött beszélgettünk.
bővebben
Társadalmi innovációs versenyek lebonyolítását segítő kézikönyvet készítettek a Pannon Egyetemen
Az Európai Bizottság által meghirdetett ERASMUS+ Program keretében megvalósuló „I-SICS – Nemzetközi Társadalmi Innovációs Verseny Hallgatóknak és Felnőttképzésben Résztvevőknek” című projekt célja, hogy felhívjuk a fiatalok figyelmét a környezetükben felmerülő társadalmi problémákra, és ösztönözzük őket, hogy társadalmilag felelősségteljesen gondolkodjanak, aktív, elkötelezett szereplői legyenek helyi közösségüknek.
bővebben
Új képzési lehetőség a facility management szakmának
Ősszel startol az öt nyelven elérhető Facility Management Academy. Az Erasmus+ forrásból finanszírozott e-learning felület hiánypótló szolgáltatás lesz: lehetővé teszi a létesítménygazdálkodási és ingatlanüzemeltetési távoktatást.
bővebben
Macedóniában nyerő a debreceni diákok vállalkozásötlete
A dóczysok reklámozták a legjobban fiktív cégüket angol nyelven.
bővebben
Rendhagyó vállalkozói kurzust indít az SZTE
Sikeres vállalkozók ösztönzik és mentorálják a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit ötleteik megvalósításában 2017 szeptemberétől. Az SZTE Gazdaságtudományi Karán induló új kurzus célja a vállalkozói lét ösztönzése és a hallgatói ötletek megvalósításának elősegítése.
bővebben
A Monguz kapta idén az Alma Mater díjat
Tizenkettedik alkalommal adták át a Szegedi Tudományegyetem Alma Mater presztízsdíját. Az elismerést idén a Monguz Információtechnológiai Kft. vehette át.
bővebben
Új stratégia az európai polgárok készségeinek fejlesztéséért - New Skills Agenda
2025-re Európában az állások feléhez magasan képzett munkaerőre lesz szükség. Ehhez hasonlóan a betöltendő állások 90 százalékához szükség lesz digitális ismertekre. Hol tartunk jelenleg ebben a folyamatban? Hogyan fogjuk ezt az Európai Unióban elérni?
bővebben
Szegedi az év diákvállalkozása
Szegedi iskola képviseli Magyarországot azon a svájci nemzetközi versenyen, melyen diákcégek vetélkednek az év vállalkozása címért. A waldorfosok felnőtt színezőkkel díszített tárgyakat készítenek, ezzel nyertek itthon.
bővebben
Nemzetközi összefogás a fiatalok munkaerő-piaci útkereséséhez és boldogulásához
A projekt célja egy olyan tréningprogram kidolgozása, amely 16-36 év közötti, alacsony iskolai végzettségű, tanulási nehézségekkel és szociális zavarokkal küzdő álláskereső fiataloknak ad esélyt a felzárkózásra. Nem csak ők, hanem a velük foglalkozó szakemberek is speciális képzést igényelnek, hogy együttműködésük valóban hatékony legyen.
bővebben
Erasmus program
Elsősorban a hátrányos helyzetű fiatalokat szeretné a munkaerőpiacra juttatni a Szombathelyi Képző Központ által koordinált magyar-osztrák-olasz-angol konzorcium. Ennek érdekében speciális tréninget és tananyagot dolgoztak ki. A 211 ezer eurós uniós támogatást elnyert projekt zárórendezvényét ma tartották Szombathelyen.
bővebben
A munka alapú tanulás minőségbiztosítása a tanulási eredmény alapon szervezett szakmai gyakorlatokkal
A Tempus Közalapítvány 2016 augusztusában kutatást indított annak vizsgálatára, hogy azok a szakképző intézmények, amelyek mobilitásaik során már eredményesen alkalmazzák a tanulási eredmény alapú gondolkodást, átültetik-e ezt a hazai szakmai gyakorlatok szervezésébe és megvalósításába is.
bővebben
Tempus Üzleti Kávéház a Lego és az Ericsson közreműködésével
Miben különböznek a mentor és a szakmai vezető feladatai? Milyen készségekkel és kompetenciákkal rendelkezik egy jó mentor? Hogyan érdemes kiválasztani a mentorokat és szakmai vezetőket? Hogyan készíthetők fel a mentorok a hallgatókkal való együttműködésre? Milyen plusz segítséget igényelnek a külföldi szakmai gyakorlatos fiatalok? Milyen hozadéka lehet a munkahelyi mentorprogramoknak a cég egészét tekintve? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ a Lego és az Ericsson szakembereinek közreműködésével.
bővebben
Intelligens felsőoktatási-vállalati együttműködés
Hétfőn reggel, a miskolctapolcai Calimbra Hotel konferenciatermében tartott sajtónyilvános megnyitóval útjára indult az „Intelligens felsőoktatási-vállalati együttműködés a tudás és versenyképesség érdekében” elnevezésű program.
bővebben
A jövő munkavállalóját ma képzik
Vajon miért jelent kihívást a munkáltatóknak, hogy megszerezzék és megtartsák az Y generációs munkavállalókat? Miben különböznek az 1982 és 1995 között született fiatalok munkaerő-piaci elvárásai az előző generációk prioritásaitól? Hogyan tudják a munkáltatók elérni a legtehetségesebb pályakezdőket, és hogyan tudják kihasználni a fiatalokban rejlő potenciált? Többek között ezekre a kérdésekre keresték a választ a legutóbbi Tempus Üzleti Kávéház kerekasztal-beszélgetésének résztvevői.
bővebben
A családi vállalkozások és a kkv-k támogatásával javítható a foglalkoztatási arány
A családi vállalkozások és az egyre rugalmasabb foglalkoztatási keret, a hazai foglalkoztatási adatokban komoly szerepet játszhatnak.
bővebben
Veszprémiek a vendéglátás jó híréért
A sztárséf Jamie Oliver egyik éttermében dolgozni vagy londoni kávéházat vezetni Veszprémből indulva sem lehetetlen: a SÉF Szakképző Iskola 2004 óta sikeres uniós pályázóként számtalan eredményes diákkal büszkélkedhet. A 2015/2016-os projektévre 259.460 euró Erasmus+ támogatást nyertek, így újabb 75 vendéglátóipari tanulójuk – köztük 40 szociálisan hátrányos helyzetű – próbálhatja ki magát szakmai gyakorlaton nívós külföldi szállodákban, éttermekben.
bővebben
Visegrádi Négyek találkozója Nyíregyházán
Szeptember 22-23-án a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. látta vendégül a partnerországok turisztikai szakembereit, a „Promóció a turizmusban – együttműködési lehetőségek a V4 kisvárosai között a versenyképesség növelése érdekében" c. projekt keretében.
bővebben
Új applikáció segíti mostantól a nővéreket
Az Erasmus+ program támogatását elnyerte egy új, gerincbetegek kezelését segítő fejlesztés alatt álló alkalmazás.
bővebben
Végzetes lehet a generációváltás
A hazai KKV-szektort meghatározó családi vállalkozások többségét a rendszerváltást követően alapították. A vezetőket érintő generációváltás problémája is egy hullámban, a következő öt év során éri el őket. Márpedig a nemzetközi tapasztalatok szerint a családi vállalkozások kétharmada nem él túl egy ilyen váltást, egy ekkora mértékű, az egész szektorra kiterjedő bedőlés pedig komoly gazdasági és társadalmi kockázatot rejt magában - hívja fel a figyelmet dr. Heidrich Balázs, a Budapesti Gazdasági Egyetem dékánja. A családi vállalkozások vezetőinek szóló képzést dolgoz ki a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségével közösen.
bővebben
Olasz konyhában az orosházi tiszás tanárok
Elismert, aranyérmes séfekkel főzött együtt és gyakorolta a szakmát az olaszországi Gradoban Gyenge Edit szakács oktató és Béres Enikő pincér oktató, az orosházi Tisza Kálmán iskola két pedagógusa.
bővebben
Művészek a gazdaságban – nemzetközi tréning a KIKK-nél
Európai együttműködés keretében hét ország művészei, valamint helyi cégek bevonásával május végén egyhetes tréninget tartottak Pécsett annak érdekében, hogy elősegítsék a művészeti tevékenység, valamint a gazdaság együttműködését.
bővebben
Miért keresettek az Erasmus hallgatók a munkaerőpiacon?
Egyre több kutatás bizonyítja, hogy a cégek, vállalkozások szívesen alkalmaznak olyan fiatalokat, akik nemzetközi ösztöndíjprogramokban, illetve külföldi szakmai gyakorlaton vettek részt. Az Európai Bizottság 2014 őszén közzé tett hatásvizsgálatából pedig egyértelműen kiderül, hogy az egykori Erasmus ösztöndíjasok kifejezetten keresettek a munkaerőpiacon.
bővebben
Mit kínál az Europass a HR-eseknek?
„Egy gombnyomással a saját céges CV-adatbázisba illeszthetőek az Europass formátumban érkezett önéletrajzok” – mondta új, a munkaadókat célzó fejlesztésükről a HR Spiritnek Szabó Csilla. A Tempus Közalapítvány Europass koordinátorával az Europass 10 éves születésnapja apropóján beszélgettünk az "EU legnépszerűbb dokumentumáról". Tavaly Magyarországról 1,3 millióan töltöttek ki ilyen önéletrajzot, és 10-ből átlagosan 4 álláspályázat így érkezik a munkaadókhoz.
bővebben
Hazai diákok kaptak európai elismerést
Europass mobilitási igazolványt vehetett át 18, a Siemens duális rendszerű szakképzésében tanuló fiatal december 10-én. A diákok három hetet töltöttek a Siemens németországi tanműhelyeiben, ahol szakmai ismereteik mellett nyelvtudásukat is fejleszthették. A finanszírozás az Európai Unió oktatást és képzést támogató Erasmus+-programjának támogatásával, a Tempus Közalapítvány közreműködésével valósult meg.
bővebben
Duális szakképzés, munkahely már egyetem alatt
Mai összeállításunkban azt magyarázzuk el, hogy mi is az a duális képzés és mire jó? Pár gyakorlati példán keresztül bemutatjuk, hogyan lesz jóval nagyobb eséllyel biztos munkahelye még a diploma megszerzése előtt az egyetemre, főiskolára jelentkezőnek, ha ebben a formában tanul. Az is kiderül, hogy miért éri ez meg a cégeknek? Mert megéri, bizony.
bővebben
Játsszuk el az állásinterjút!
Több más mellett a fogyatékkal élők spanyolországi, mezőgazdasági gyakorlatának a támogatásával, illetve a fiatalok munkaerő-piaci helyzetének drámapedagógiai eszközökkel való segítésével foglalkozó, EU-s projektek kapták meg a Tempus Közalapítvány Nívódíját.
bővebben
Nem csak külföldi munkavállaláshoz jó az Europass
10 éves az EU legnépszerűbb dokumentuma, amelyet hazánkban egymillióan használnak.
bővebben
Európai Uniós oktatási anyag készül - Új projekten dolgozik az OTP Fáy András Alapítvány
Az Európai Unió Erasmus+ Programjának keretei között valósul meg az a 3 éves, „O.K.+ 2007-2014” elnevezésű projekt, amely a közép-európai fiatalok pénzügyi tudatosságának fejlesztésére, továbbá az Európai Unióval kapcsolatos ismereteik bővítésére koncentrál. A projekt szakmai irányítását és koordinálást az OTP Fáy András Alapítvány végzi, mely 2-2 szlovákiai és romániai magyar tannyelvű oktatási intézménnyel működik együtt.
bővebben
Mit kezdjünk az Y generációval a munkaerőpiacon?
Az 1980 után született fiatalokat megszerezni és megtartani is nehéz a munkáltatóknak. Pedig az Y generáció tagjai okosak, nyitottak és tehetségesek – állították a Tempus Üzleti Kávéház résztvevői, akik azt is megerősítették, hogy a nemzetközi ösztöndíjprogramokban részt vett fiatalok olyan készségekkel rendelkeznek, amelyek nagyon is keresettek a munkaerőpiacon.
bővebben
Keresettek az Erasmus hallgatók a munkaerőpiacon - Segítünk őket megtalálni!
A Tempus Közalapítvány is részt vett a 12. Personal Hungary Emberierőforrás-menedzsment Szakkiállításon, ahol bemutattuk az Europass dokumentumokat, a cégek és oktatási intézmények együttműködési lehetőségeit és az Erasmus Alumni szolgáltatásait is.
bővebben
Erasmus+ Program a duális szakképzés támogatására
Magyarországon az Szht. és a szakképzési törvény módosítása alapján megindult a vállalati gyakorlati szakképzéshez kapcsolódó tanulószerződéses rendszer kiterjesztése. Ehhez az úgynevezett „duális” képzési rendszerhez egyre több vállalat kapcsolódik, azonban fontos feladat a rendszer további fejlesztése, illetve a bevont vállalatok számának további növelése.
bővebben
Fókuszban a festőszakma
Tíz ország képviselői találkoztak a Vörösmarty Szakképző Iskolában. A cél a festő szakma képzési anyagának, oktatási módszereinek harmonizálása.
bővebben
Közel másfél évtizedes kapcsolatot ápolnak francia partnerükkel a ványaisok
Az immár 14 éve tartó folyamatos együttműködés eredményeként Erasmus+ program keretében tíz, szakmai alapképzésben tanuló francia diák és két kísérő járt a Karcagi Szakképzési Centrum Ványai Ambrus Gimnázium és Szakközépiskolájában Joigny városából az elmúlt hetekben.
bővebben
Tőzsér Béla kutatásai vonzzák ide a diákokat
A mostani szélsőséges időjárás már a klímaváltozás jele. Tőzsér Béla szekszárdi energiagazdálkodási szakmérnök szerint ezért bőven van tennivalónk, de vannak lehetőségeink is.
bővebben
Izgalmas verseny a BGF-en
Milyen digitális banki szolgáltatásokat várnak el az ügyfelek a jövőben? Mivel lehet felkelteni az „Y” és „Z” generáció figyelmét egy befektetési képzés iránt?
bővebben
Külföldi vérkeringésben a Budai Nagy Antal Gimnázium
Az angol nyelvű, kétéves Erasmus programban való részvételre egy bolgár iskolától kapott felkérést a gimnázium.
bővebben
140 000 tanulószerződéses gyakorlati helyet biztosítanak az európai cégek
Több mint negyven cég és egyéb szervezet csatlakozott június 22-én az Európai Bizottság által koordinált tanulószerződéses gyakorlati képzés európai szövetségéhez.
bővebben
Nemzetközi konferencia a munka alapú tanulásról
A statisztikai adatok alapján azokban az országokban alacsonyabb a fiatalkori munkanélküliség, amelyekben a gyakornoki vagy duális rendszer nagyobb arányban van jelen. Az európai NetWBL hálózat célja a munka alapú tanuláshoz kapcsolódó jó példák, projektek feltérképezése és terjesztése. A június 11-12-én Budapesten megrendezett konferencián a jó gyakorlatok mellett a szervező országok, Ausztria, Románia és Magyarország szakképzési rendszereinek duális elemei álltak a középpontban.
bővebben
Pályázás könnyen és akadálymentesen - az Europass dokumentumok segítségével
Nemcsak az álláskeresésnél, de egy-egy pályázat elkészítésénél is elengedhetetlen, hogy rendszerezett, átlátható formában nyújtsuk be anyagainkat.
bővebben
Egyetemek és cégek: szemléletváltással a valódi együttműködésekért
„Az oktatás és a gazdaság együttműködése azért is nagyon fontos, mert ettől a két szektortól függ az EU jövője” – fogalmazott Navracsics Tibor EU biztos a 2015. március 5-6-án Brüsszelben megrendezett 6. Üzleti és Egyetemi Fórum megnyitóján.
bővebben
Siemens-passzus a szakmai életbe
Europass mobilitási igazolványban részesült a Siemens duális szakképzésében részt vevő tizenhárom tanuló. Az Európai Unió Erasmus+ programja által finanszírozott szakmai gyakorlat részeként a fiúk három hetet töltöttek a Siemens mülheimi (németországi) tanműhelyében, ahol szakmai ismereteik továbbfejlesztése mellett nyelvtudásukat is gyarapították.
bővebben
Új elem az Europass dokumentumcsaládban: motivációs levél
Szinte bármilyen állásra vagy ösztöndíjra pályázunk manapság, előfeltétel, hogy személyes motivációnkat is kifejtsük. Hogy ennek megírása se jelenthessen akadályt, az Europass kibővítette portfólióját, így az Europass motivációs levél megjelenésével már minden dokumentumot elérhetünk egy helyen az álláskereséshez.
bővebben
Könnyebben kapnak munkát az Erasmus hallgatók
Az Európai Bizottság hatásvizsgálatából kiderül, hogy a külföldi tapasztalatokkal rendelkezők jóval előnyösebb helyzetben vannak a munkaerőpiacon.
bővebben
Hány feladatot tud elvégezni egy szállodai alkalmazott?
Eredetileg csak egy uniós támogatással lebonyolított képzési program lezárását tervezték, de egy német szakértőnek köszönhetően a hagyományos szakmai képzés átfogó kritikájává alakult egy a napokban tartott tihanyi rendezvény.
bővebben
Mennyit ér a nemzetközi tapasztalat a munka világában?
A munkaerőpiac felől egyre erősebb elvárás a magas szintű nyelvtudás és a nemzetközi trendek ismerete, ezért az uniós ösztöndíjprogramokban való részvétel a hallgatók és a munkáltatók számára egyaránt értéket jelent.
bővebben
Az Erasmus+ és a Sixt Magyarország
Március 4-ig lehet pályázni az Erasmus+ programra, melynek keretében a Sixt autókölcsönző is fogad pályakezdőket, így a projektben részt vevő munkatársak saját nyelvükön üdvözölhetik a külföldi ügyfelek egy részét.
bővebben
Európa egyik leginnovatívabb intézménye a Kodolányi
A magyar felsőoktatásban első és egyetlen intézményként a Kodolányi János Főiskola (KJF) PIQ&Lead™ módszere a Magyar Termék Nagydíj után január 19-én az Európai Minőségügyi Szervezet "Minőség-Innováció 2014" díját is elnyerte. Az európai innovációs díjat dr. Szabó Péter, a KJF rektora Finnország budapesti nagykövetétől, Pasi Tuominentől vette át. A korábbi években az elismerést olyan cégek is elnyerték, mint a svéd Volvo Trucks és a finn Metsä.
bővebben
Csaknem 800 hallgató tanulhat duális képzésben 2015-től
Csaknem 800 hallgató kezdheti felsőoktatási tanulmányait duális képzésben 2015 szeptemberétől - mondta el Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár december 16-án Budapesten. Hozzátette: a számadatok nagyon biztatóak, hiszen 17 felsőoktatási intézmény jelezte, hogy indítana duális képzést, és eddig több mint 200 vállalattal kötöttek megállapodást.
bővebben
Pécsi művészek új utakon
A Kreatív Ipari Klaszter segítségével Pécs művészei új nemzetközi együttműködésbe kapcsolódhatnak be. A „Break-In the Desk” elnevezésű projekt célja, hogy a művészek alkotóerejét és egyedi szemléletét a gazdasági innováció szolgálatába állítsa a „művészi beavatkozás” (Artistic Intervention) módszerével. Az Erasmus+ pályázati vállalás végrehajtása során országonként húsz-húsz művész képzésében veszünk részt.
bővebben
Mennyit ér a nemzetközi tapasztalat a magyar munkaerőpiacon?
Ezzel a címmel rendeztek beszélgetést a Tempus Üzleti Kávéház ez évi utolsó találkozóján. Kamasz Melinda moderálásával arra keresték a választ, hogy többre értékeli–e a munkaerőpiac a külföldi tapasztalattal rendelkező pályakezdőket és milyen kompetenciái fejlődnek a leendő munkavállalóknak a külföldi tanulmányi félév vagy szakmai gyakorlat során.
bővebben
Duális képzést indít a BGF és a Siemens
2014. december 8-án együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Gazdasági Főiskola és a Siemens Zrt., így 2015 szeptemberétől a világ egyik vezető technológiai cégénél tölthetik szakmai gyakorlatukat a BGF duális képzésben részt vevő hallgatói.
bővebben
Az Erasmus Alumni segít a toborzásban
Új szolgáltatást kínál a Tempus Közalapítvány cégeknek, vállalkozásoknak, intézményeknek és nonprofit szervezeteknek. Az Erasmus+ program hazai koordinálását végző közalapítvány jelenleg 5500 főt számláló Alumni hálózattal rendelkezik, amelynek tagjai nemzetközi tapasztalattal rendelkező, korábbi Erasmus ösztöndíjas hallgatók.
bővebben
Könnyebben kapnak munkát a volt Erasmus hallgatók
Az Európai Bizottság hatásvizsgálatból kiderül, hogy a külföldi tapasztalatokkal rendelkezők jóval előnyösebb helyzetben vannak a munkaerőpiacon.
bővebben
A BGF-en találkozik a világ
Tíz európai és ázsiai országból érkeztek finn, román, holland, vietnámi, cseh, olasz, német, török és bolgár nemzetiségű hallgatók a Budapesti Gazdasági Főiskolára (BGF), hogy a magyar résztvevőkkel együtt szakmai előadások, projektfeladatok, céglátogatások keretében ismerkedjenek meg a felelős multikulturális szervezetirányítással.
bővebben
A gyakorlat minimum elvárás
A munkaadóknál szinte már alapvető követelmény, hogy a pozícióra jelentkező fiatal rendelkezzen hasonló szakterületen szerzett gyakorlattal. Egyre több cég pedig fontosnak tartja az „utánpótlás-nevelést”, ezért gyakornoki programot indít, jellemzően végzésközelben járó egyetemistáknak.
bővebben
Határtalan építészet - egy mobilitási program eredményei
A Széchenyi István Egyetem „Határtalan építészet 3” név alatt futó két éves Leonardo da Vinci mobilitási programja 2014. május 31-én sikeresen befejeződött. Ennek eredményeképpen az Egyetemen végzett 13 friss diplomás építész végezhetett féléves építésztervezői szakmai gyakorlatot Európa számos, eltérő profilú építészirodájában.
bővebben
160 fiatallal kötött tanulmányi szerződést az Audi
160 tanulóval kötött szerződést az Audi Hungária, a végzősök 80-90 százaléka a szakképzés végén várhatóan állásajánlatot kap az autógyártól.
bővebben
Mol-tanszék indul a Miskolci Egyetemen
Nemzetközi szintű szakemberek képzésére fókuszál a Mol Csoport és a Miskolci Egyetem, a felsőoktatási intézmény és az olajipari társaság közös tanszéket indít az egyetem műszaki földtudományi karán - közölte az egyetem az MTI-vel csütörtökön.
bővebben
Gyakorlatorientált oktatás az egyetemen
Az élelmiszeripar, a gépészet, az informatika és a vendéglátás területén is a munkaerő-piaci igényeknek megfelelő képzéseket indít az egyetem.
bővebben
Hogyan fogadhatnak a cégek külföldi gyakornokot?
Évente közel 500 külföldi hallgató érkezik Magyarországra az Erasmus program keretében, hogy hazai cégeknél és szervezeteknél teljesítsenek szakmai gyakorlatot. Ezt a létszámot jelentősen lehetne növelni. A Tempus Üzleti Kávéház 2014. május 14-ei rendezvényén ennek lehetõségeiről beszélgettek, és a munkáltatók szemszögéből ismerhették meg az érdeklődők a külföldi gyakornokok fogadásának gyakorlati hasznát.
bővebben
Nemzetközi szakmai gyakorlati helyek adatbázisa, ahol a cégek és a külföldi gyakornokok találkoznak
A Tempus Közalapítvány International Student Placement Database – nemzetközi szakmai gyakorlati helyek adatbázisa – néven új angol nyelvű szolgáltatást kínál azoknak a cégeknek, akik külföldi szakmai gyakorlatos hallgatókat szeretnének fogadni.
bővebben
Alkalmazottak leszünk, pedig cégvezetők is lehetnénk
Magyarországon nemzetközi összehasonlításban is kirívóan kevesen, mindössze a fiatalok 3,7 százaléka kezd saját vállalkozásba, miközben 5-6 éven belül a vállalkozói szektorban generációváltásra lesz szükség. A fiatalok szeretnének vállalkozni, de borúlátóak, és inkább a biztosra mennek, pedig az álomvállalkozás megvalósításához kockáztatni kell. A segítséget a jó példák bemutatása, a fennálló lehetőségek kiaknázása és egy trójai faló jelentheti.
bővebben
Egyre több diákot fogad a miskolci Bosch-gyár
Továbbfejleszti a tanműhelyét a Bosch, és egyre több diákot fogad a miskolci gyárában. A tervek szerint a 2015-ös tanévben már 96 diák gyakorlati képzését tudják ellátni a miskolci Bosch-gyárban.
bővebben
Nem minden sablonnal válunk sablonossá
Önéletrajzot írni sokak számára nyűg. A frissen végzett fiatalok sokszor nem tudják, hogy mire kíváncsi a munkáltató, mit érdemes kiemelni egy CV-ben. A munkaerő kölcsönzéssel és közvetítéssel foglalkozó Randstad Hungaryhez rengeteg pályakezdőtől érkezik önéletrajz, az ezekkel kapcsolatos tapasztalatokról a cég tanácsadója, Lékai Tünde beszélt.
bővebben
A TÜV Rheinland tudásközpontot hozott létre az Óbudai Egyetemmel
A magyar mérnöki tudás szélesítésére, a gyakorlati képzés erősítésére és a fenntartható fejlődés gondolatának elmélyítésére tudásközpontot hozott létre a TÜV Rheinland az Óbudai Egyetemmel közösen.
bővebben
A külföldi diploma a rugalmasság bizonyítványa
Tanulj így! – Amíg egy feladatot megoldasz, el is sajátítod a leckét. Külföldi diplomával könnyű az álláskeresés – ezt mutatja két fiatal sikere. Nem azért, mert dániai iskoláik rangosabbak a hazaiaknál, hanem mert a nemzetközi cégeknek, amelyektől ajánlatokat kaptak, rugalmasságukat bizonyítja, hogy otthonuktól távol tanultak.
bővebben
Holland, francia és dán egyetemmel indított mesterképzést a DE
Három európai egyetemmel közösen indított mesterképzést a Debreceni Egyetem (DE) Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az Erasmus Mundus Fenntartható takarmányozás című mesterképzés négy európai egyetem: a holland Wageningeni Egyetem, a francia EI Purpan Egyetem, a dán Aarhus Egyetem és a Debreceni Egyetem kettős diplomát adó képzése, amely az Európai Unió 100 százalékos finanszírozásával valósul meg.
bővebben
Egész életen át tartó tanulás
Mintegy harminc külföldi tanár és diák vendégeskedett Kaposváron az Eötvös szakközépiskolában, az 'Egész életen át tartó tanulás' program keretében. A fiatalok a későbbiekben akár kaposvári cégeknél is tölthetik majd gyakornoki idejüket.
bővebben
Mérnökképzés Nyugat-Pannóniában
Az elmúlt év végén írta alá a Nyugat-magyarországi Egyetem, Szombathely önkormányzata, valamint a térség hat meghatározó vállalata azt a megállapodást, amely megalapozza a gépészmérnökképzést. Szombathelyen a jövő év szeptemberében szeretnék elindítani a mérnökképzést. A szakindítási szándék hátterében a kormányhatározattal kiemelt járműipari központtá nyilvánított Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központot alkotó cégek kezdeményezése áll.
bővebben
Informatikus hallgatók a mély vízben
Céges kutatás-fejlesztési laborokban valós problémákon dolgozhatnak budapesti mérnökhallgatók, így már diákként értékes munkatapasztalatokat szerezhetnek.
bővebben
Megduplázódott az Europass önéletrajz felhasználóinak száma
Több mint 770 ezer magyar Europass önéletrajzot töltöttek ki 2013-ban – csaknem kétszer annyit, mint az előző évben. Legszívesebben az idegen nyelvet beszélő pályakezdők használják, akik már felismerték, hogy az Europass sablon használata nem feltétlenül jelent sablonos pályázatot.
bővebben
Közös képzést indít a Kecskeméti Főiskola és az MNB
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Kecskeméti Főiskolával együttműködve duális rendszerű képzést indít a gépészmérnöki alapszak gazdasági gépészmérnök szakirányán – közölte Ailer Piroska, a Kecskeméti Főiskola rektora szerdán az intézmény nyílt napja alkalmából tartott sajtótájékoztatón.
bővebben
Duális képzés a Boschnál: megtérül az oktatásba fektetett pénz
Az OECD a héten hozta nyilvánosságra Magyarországról szóló, legfrissebb jelentését. Ebben a szervezet megállapítja: a bevezetett duális szakképzésben fontos szerepet játszanak a céges tanműhelyek: az, hogy a diákok cégeknél, szakemberek mellett sajátíthatják el a szakmájukat, segít a későbbi elhelyezkedésben.
bővebben
Oktatással növelné a magyarországi és romániai KKV-k számát az EU
A magyarországi és romániai KKV-k számának növelése a célja annak az Európai Unió által támogatott Leonardo da Vinci programnak, melynek keretében a Budapesti Gazdasági Főiskola, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara és a Babes-Bolyai Tudományegyetem részvételével vállalkozási alapismereteket oktató francia e-learning tananyagot adaptált a hazai és romániai vállalkozási környezetre.
bővebben
'Nem kávét főzünk vagy fénymásolunk, hanem valódi munkát végzünk'
Hogyan működik a duális szakképzés Németországban? Miért választják a diákok ezt a képzési formát? Utánajártunk.
bővebben
Taroltak a magyar cégek a zöldiroda-versenyen
Európa legzöldebb irodáit díjazták pénteken Brüsszelben az Irodai zöld innovációk konferencián. Négy kategóriában is magyarok nyertek. Az első Európai Zöld Iroda Versenyen hat ország 22 szervezete indult mikro, kis, közepes és nagy iroda, valamint civil és közintézmény kategóriában.
bővebben
Német diákok is jönnek gyakornoknak a repülőtérre
A Sixt Magyarország (Wallis Autókölcsönző Kft.) ügyfélköre összetételét tekintve rendkívül változatos, azonban közülük is kiemelkedő mértékben vannak jelen a német anyanyelvű bérlők. A Liszt Ferenc Nemzetközi repülőtéren található Sixt irodában nemrég német fiatalok gyakornokoskodtak.
bővebben
Versenyelőny felsőoktatási együttműködésekkel
„Nincs gazdasági növekedés az oktatás kiterjesztése nélkül” – mondta Sándorné dr. Kriszt Éva, Magyar Rektori Konferencia társelnöke a Tempus Közalapítvány konferenciáján. Az Üzlet és felsőoktatás a 21. században - versenyelőny a nemzetközi felsőoktatási együttműködések révén című rendezvény célja az volt, hogy áttekintsék a cégek és felsőoktatási intézmények közötti együttműködési formákat.
bővebben
Az élethez kell egy kis vállalkozókészség!
Hogyan ösztönözheti az iskola a fiatalok vállalkozóvá válását? Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy sikeres vállalkozó? Szükséges-e vállalkozókészség az életben való boldoguláshoz? Ezekre a kérdésekre keresték a válaszokat a Tempus Közalapítvány konferenciáján, ahol Leonardo, Grundtvig és Erasmus programokban, illetve szakértői tanulmányutak keretében megvalósult projektek képviselői adták át tapasztalataikat a vállalkozókészség fejlesztésével kapcsolatban.
bővebben
Európai elismerés a Siemens duális képzését végző tanulóknak
Tavaly szeptemberben egy osztállyal indította el a Siemens duális képzéses rendszerét, idén pedig már két szakmában közel 40 tanuló részesült az oktatás ezen formájában az EU Leonardo-programjának támogatásával. A képzésben részt vevők száma, a Siemens modern tanintézményének átadásával, néhány éven belül 130 főre nőhet - jelentette be Dale A. Martin, a cég elnök-vezérigazgatója Budapesten. Dr. Szűcs Tamás, az Európai Bizottság magyarországi képviseletének vezetője Europass mobilitási igazolványt nyújtott át a képzésben részt vevő diákoknak.
bővebben
Elengedhetetlen a tanulmányok alatt szerzett szakmai tapasztalat
A hazai szakemberek és a munkáltatók arra próbálják felhívni a fiatalok figyelmét, hogy már tanulmányi idejük alatt érdemes szakmai gyakorlatra szert tenni, a munkatapasztalattal rendelkező frissdiplomásokat ugyanis előnyben részesítik a munkavállalásnál. A szeptember 26-án startolt kétnapos HVG Állásbörzén 150 kiállító ötezernél is több képzési és állásajánlattal, karrierépítést támogató előadásokkal, személyes tanácsadásokkal, valamint próbainterjú és próbanyelvvizsga lehetőségével várja a látogatókat.
bővebben
Versenyképesség nemzetközi együttműködéssel
A Tempus Közalapítvány igazgatója szerint a külföldi kitekintés a személyiségfejlődés és a karrierépítés szempontjából is fontos. A munkaerőpiac felől ugyanis egyre erősödik az elvárás a magas szintű nyelvtudás és a nemzetközi trendek ismerete irányába, amelynek remek eszköze az uniós ösztöndíjprogramokban való részvétel. A versenyképes tudás elérésének kulcsát Tordai Péter a felsőoktatási intézmények és a gazdasági szereplők szorosabb együttműködésében látja.
bővebben
Bombabiztos állás kezdőnek: duális műszaki képzés
Biztosabb a diplomások elhelyezkedése, mint máshol, a képzés végén ott a valós munkalehetőség a Mercedesnél és további több mint egy tucat cégnél, a Kecskeméti Főiskola a duális képzésének partnereinél. - Kovács András cikke
bővebben
Erasmus szakmai gyakorlat – Nagyon jó indítása volt ez a karrieremnek
Szabó Dániel még meg sem kapta a diplomáját, mégis tárt karokkal várják a tanácsadó cégek. Erre meg is van minden okuk: kitartó, több nemzetközi cég esettanulmány versenyét megnyerte, és többféle külföldi munkatapasztalattal is rendelkezik. Ezek közül az első az Erasmus szakmai gyakorlat volt.
bővebben
Létrejött a tanulószerződéses gyakorlati képzés európai szövetsége
Andrula Vasziliu, az oktatásügyért, a kultúráért, a többnyelvűségért és az ifjúságpolitikáért felelős biztos, valamint a foglalkoztatásért, a szociális ügyekért és a társadalmi befogadásért felelős kollégája, Andor László az idén Lipcsében megrendezésre kerülő WorldSkills versenyen jelentették be, hogy létrejött a tanulószerződéses gyakorlati képzés európai szövetsége. A szövetség az ifjúsági munkanélküliség visszaszorítását tűzte zászlajára.
bővebben
Nemzeti díjat nyert a Békés Megyei Kormányhivatal Leonardo projektje
Az európai vállalkozásösztönzési díj magyar győztese a Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja, a Vállalkozás-keltető programjával.
bővebben
Mit ér a szakmunkás az álláspiacon?
Múlt hétvégén szakmunkás világbajnokságot rendeztek Lipcsében. Ennek kapcsán néhány gondolat a "kétkezi" szakmák értékéről Karácsony Zoltántól.
bővebben
Uniós intézkedések az ifjúsági munkanélküliség leküzdésére
2013 márciusában a 27 uniós országban 5,7 millió fiatal munkanélküli volt, ebből 3,6 millió az euróövezetben. Az ifjúsági munkanélküliség aránya a 27 uniós tagállamban 23,5%, az euróövezetben pedig 24% volt, ami az előző hónaphoz képest viszonylag csekély változást, a 2012-es márciusi értékhez képest azonban 0,9, illetve 1,5 százalékpontos növekedést jelent. 2013 márciusában a legalacsonyabb arány Németországban és Ausztriában (mindkét ország esetében 7,6%), illetve Hollandiában (10,5%) volt tapasztalható, míg a legnagyobb munkanélküliségi arányról Görögország (2013 januárjában 59,1%), Spanyolország (55,9%), Olaszország (38,4%) és Portugália (38,3%) számolt be. (Forrás: Eurostat)
bővebben
"NI-Train", brassói diákok a debreceni National Instruments vállalatánál
A brassói Colegiul Tehnic Remus Radulet energetikai szakközépiskola diákjai 2013 júniusában 3 hetes szakmai gyakorlatot töltenek a debreceni National Instruments vállalatánál. E kezdeményezés hosszas egyeztetések után jöhetett létre a gazdálkodó szervezet és a romániai intézmény között. A brassói iskola azon Leonardo Mobilitási Programjai, ahol Magyarországot jelölték meg célországként, egészen 2006-ig nyúlnak vissza.
bővebben
Mindenre felkészít az egyetem, csak a munkára nem
A Deloitte nemzetközi felmérése szerint nem alkotnak homogén csoportot az úgynevezett „Y generáció” tagjai (azaz a 80-as évek végén, illetve a 90-es évek elején születettek), mert eltérően viszonyulnak a munkához, és másként ítélik meg a munka és a szabadidő optimális egyensúlyát. A felmérésben részt vevő magyar diákokra általában igaz, hogy vonzónak tartják a multinacionális vállalatokat, de sokan nem reálisan mérik fel saját munkaerő-piaci lehetőségeiket.
bővebben
Az Europass önéletrajz használata ma már szinte alapkövetelmény
Ha Nyugat-Európában egy állásra jelentkezőnek nincs Europass életrajza, az olyan, mintha nem is pályázott volna – véli Feleki Katalin. A Work Force munkaerő-közvetítési üzletág vezetőjét az ilyen formátumú önéletrajzokkal kapcsolatban kérdeztük.
bővebben
A külföldi tapasztalat emberileg és szakmailag is nagyon jót tesz
Lendíthet az ember karrierjén egy Finnországban elkészített magyar lecsó? Sipos Dóra, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezetés és szervezés mesterszakának hallgatója saját bőrén tapasztalta meg, hogy igen.
bővebben
A Cedefop munkaerőpiaci elõrejelzéseiről: áttekintés, módszertan és értékelés
Az Európai Szakképzés-fejlesztési Központ (Cedefop) 2008 óta készít európai szintű, középtávú munkaerő-piaci előrejelzéseket, melyekben a készségszükséglet és –kínálat várható tendenciáira vonatkozóan fogalmaz meg becsléseket és javaslatokat.
bővebben
Bruegel Intézet: Okos megoldások a növekedés beindítására
A gazdasági válságból való kilábalás egyetlen járható útja az EU tagországok számára a növekedés forrásainak megtalálása. A növekedés beindításának lehetőségeirõl, gazdaságpolitikai eszközeiről szól a brüsszeli Bruegel kutatóintézet (Georg Zachman szerzőségével) tavaly év végén publikált tanulmánya, amelynek címe: Smart choices for growth.
bővebbenKarriertörténetek (12) találat

A tudatosság nagyon sokat számít
Léderer Dániel a Milestone Intézet alapítójaként azon dolgozik, hogy diákjai a világ legjobbjai között helytállva járuljanak hozzá Magyarország sikeréhez. A végzős Milestone-osok túlnyomórészt külföldi egyetemeken tanulnak tovább. Dánielnek volt honnan merítenie, hiszen skóciai tanulmányai mellett az Erasmus ösztöndíj lehetőségeit ő maga is kihasználta. Az Erasmusról, az ösztöndíj előtti és utáni lépcsőfokokról mesélt.
bővebben
Mikor az Erasmus a NASA központjáig repít
Pais Gergely 24 éves, negyedéves az ELTE-n, programtervező informatikusnak tanul és éppen szakmai gyakorlatát tölti. Tehát mondhatjuk, hogy éli az egyetemisták átlagos életét. Kivéve, hogy nemrég tért haza a NASA központjából, ahol egyedüli magyarként jelen lehetett az Orion űrhajó kilövésénél. Annak az Orion űrhajónak, ami a NASA reményei szerint a 2030-as években embereket juttathat a Marsra. Interjú arról, hogy az Erasmus életre szóló élménye hogyan segíthet hozzá még több életre szóló élményhez.
bővebben
Berlin nagy hatással volt rám - Újságolvasóból Forbes fõszerkesztõ
A Forbes magazin magyar kiadásának főszerkesztője Németországban volt Erasmus diák. Galambos Márton egy lány miatt pályázott, de az egy éves ösztöndíj alatt ő is megtapasztalta, hogy az Erasmusnak óriási jelentősége van a személyiségfejlődés és a nyelvtanulás szempontjából.
bővebben
Grillázs-varázs: hagyományõrzés modern szemlélettel
Rimóczi László nem is sejtette, hogy németországi tanulmányútján nem csak az ottani cukrászati oktatásról és a jellegzetes sütemények elkészítési módjáról szerez hasznos tapasztalatokat, hanem saját szakterületével, a grillázskészítéssel kapcsolatban is számos újdonsággal ismerkedhet meg. A Leonardo programnak köszönheti, hogy bele mert vágni egy saját vállalkozásba, ahol újfajta szemlélettel készít ínycsiklandó és fantáziadús termékeket.
bővebben
A siker receptje a szakmai gyakorlat és a sok gyakorlás
Bolvári István 2010-ben az ács Európa Bajnokság meghívásos kategóriájában aranyérmes lett. Ugyanabban az évben egyéniben ezüst-, csapatban pedig bronzérmet szerzett az EuroSkills nemzetközi szakmai versenyen.
bővebben
Leonardós tapasztalatok ihlették az idei Magyarország Tortáját
A Milotai mézes grillázstortát augusztus 20-án kóstolhattuk meg. A neves cukrászmesterekből álló szakmai zsűri döntése alapján 2013-ban a Major Cukrászda receptje alapján készül Magyarország Tortája. A 2013-as Országtorta egyik alkotója a cukrászda tulajdonosa, Kiss Károlyné Zsuzsi, akit a Leonardo program segítségével szerzett nemzetközi tapasztalatairól kérdeztünk.
bővebben
"Egy kicsit elvarázsolja az embert, amikor kint van"
Horváth Kitti az Orvostanhallgatók Világszervezetének közegészségügyi igazgatójaként folyamatosan nemzetközi környezetben mozog. 109 ország közel kétmillió diákját képviseli az egyesületben, ahol elsősorban prevencióval foglalkozik. Sokat utazik, sok kultúrát megismert már az öt kontinensen, de orvosi munkáját itthon, Magyarországon szeretné végezni.
bővebben
Kőszegen a világ szeme
Nemrég különleges képek jelentek meg Béres Attila Hideg-ház néven ismert építészeti alkotásáról, amely egy skandináv minimál stílusú jegyeket hordozó kőszegi hétvégi ház. Az ingatlanról készített lenyűgöző fotók világhírűvé váltak! Attila évekkel ezelőtt Erasmus ösztöndíjas volt.
bővebben
Erasmus szakmai gyakorlat – Nagyon jó indítása volt ez a karrieremnek
Szabó Dániel még meg sem kapta a diplomáját, mégis tárt karokkal várják a tanácsadó cégek. Erre meg is van minden okuk: kitartó, több nemzetközi cég esettanulmány versenyét megnyerte, és többféle külföldi munkatapasztalattal is rendelkezik. Ezek közül az első az Erasmus szakmai gyakorlat volt.
bővebben
Zöldfülű hallgatóból meghívott egyetemi előadó
Dr. Kele Sándor geológus, a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Földtani és Geokémiai Intézetének tudományos főmunkatársa. 2002-ben, ötödéves geológus hallgatóként nyerte el az Erasmus ösztöndíjat a Firenzei Egyetem Földtudományi Tanszékére, fél évre. Diplomamunkájának jelentős részét az ösztöndíj alatt készítette el kinti mentora, Prof. Dr. Orlando Vaselli segítségével, és ma is azt kutatja, amibe kint belefogott.
bővebben
Az Erasmus remek lehetőség a csodák megélésére!
Rétfalvi Flóra egy nemzetközi szervezet, a Young European Leadership alelnöke. Szerinte az emberrel a csodák a komfortzónáján kívül történnek. Ez a csoda számára az Erasmus ösztöndíjjal kezdődött!
bővebben
Európa központjába utazott a hárommilliomodik Erasmus kiutazó
Az Erasmus programban részt vevők száma elérte a hárommilliót. Ennek megünneplésére az Európai Bizottság minden országból kiválasztott egy-egy diákot – Magyarországon a Corvinus Egyetemen tanuló Nyisalovits Lilla képviseli a hárommilliomodik Erasmus hallgatót. A 25 éves lány Belgiumban vett részt hét hónapos szakmai gyakorlaton.
bővebbenKiadványok (8) találat

A vállalkozókészség fejlesztése az Erasmus+ program segítségével
Nemzetközi tapasztalatok, újítások, innovatív megoldások Erasmus+ projektekben
bővebben
Mennyit ér a nemzetközi tapasztalat a munka világában?
Cégek és oktatási intézmények közötti együttműködés
bővebben
A vállalkozókészség fejlesztése
Leonardo, Grundtvig és Erasmus projektek résztvevőinek tapasztalatai, jó gyakorlatai
bővebben
Nemzetközi mobilitás és munkaerőpiac
Gyakornokok és fogadó cégek a külföldi szakmai gyakorlatról
bővebben
Munkaerőpiac-orientált felsőoktatás
Ötletek, bevált gyakorlatok az „Új készségek és munkahelyek” nevű európai kezdeményezéshez
bővebben
Sínen maradni!
Idősödő munkavállalók, bevándorlók és nők szaktudásának felfrissítése az egészségügyben, szociális területen és a szolgáltatásokban
bővebbenRendezvények (18) találat

TEMPUS ÜZLETI KÁVÉHÁZ - Fókuszban a szakmai gyakorlatos hallgatók mentorálása
Miben különböznek a mentor és a szakmai vezető feladatai? Milyen készségekkel és kompetenciákkal rendelkezik egy jó mentor? Hogyan érdemes kiválasztani a mentorokat és szakmai vezetőket? Hogyan készíthetők fel a mentorok a hallgatókkal való együttműködésre? Milyen plusz segítséget igényelnek a külföldi szakmai gyakorlatos fiatalok? Milyen hozadéka lehet a munkahelyi mentorprogramoknak a cég egészét tekintve? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ a Lego és az Ericsson szakembereinek közreműködésével.
bővebben
Tempus Üzleti Kávéház - Y generációs fiatalok toborzása és megtartása
Vajon miért jelent kihívást a munkáltatóknak, hogy megszerezzék és megtartsák az Y generációs munkavállalókat? Miben különböznek az 1982 és 1995 között született fiatalok munkaerő-piaci elvárásai az előző generációk prioritásaitól? Hogyan tudják a munkáltatók elérni a legtehetségesebb pályakezdőket, és hogyan tudják kihasználni a fiatalokban rejlő potenciált? Többek között ezekre a kérdésekre keresték a választ a legutóbbi Tempus Üzleti Kávéház kerekasztal-beszélgetésének résztvevői.
bővebben
Tempus Üzleti Kávéház - Hogyan profitálhat cége a pályakezdõk nemzetközi tapasztalataiból?
FÓKUSZBAN: Erasmus+ hallgatók a munkaerõpiacon
bővebben
Tempus Üzleti Kávéház - Fókuszban: Mennyit ér a nemzetközi tapasztalat a magyar munkaerőpiacon?
Ezzel a címmel rendeztek beszélgetést a Tempus Üzleti Kávéház ez évi utolsó találkozóján. Kamasz Melinda moderálásával arra keresték a választ, hogy többre értékeli–e a munkaerőpiac a külföldi tapasztalattal rendelkező pályakezdőket és milyen kompetenciái fejlődnek a leendő munkavállalóknak a külföldi tanulmányi félév vagy szakmai gyakorlat során.
bővebbenTempus Üzleti Kávéház - Fókuszban: innovatív céges-oktatási együttmûködések
Mit profitálhat cége az oktatási együttmûködésekbõl? Milyen típusú partnerségek jöhetnek létre? Milyen oktatási pályázatokkal lehet forrást biztosítani? Minden cégnek érdeke, hogy az oktatásból olyan potenciális munkavállalók kerüljenek ki, akiknek tudása és képessége összhangban van a munkaerõ-piaci elvárásokkal. Ehhez elengedhetetlen a cégek és az oktatási intézmények közötti kommunikáció és együttmûködés, amelyre a Tempus Üzleti Kávéház rendezvényei lehetõséget teremtenek.
bővebben
Tempus Üzleti Kávéház - Fókuszban: Külföldi gyakornokok fogadása
Évente közel 500 külföldi hallgató érkezik Magyarországra az Erasmus program keretében, hogy hazai cégeknél és szervezeteknél teljesítsenek szakmai gyakorlatot. Ezt a létszámot jelentõsen lehetne növelni. A Tempus Üzleti Kávéház 2014. május 14-ei rendezvényén ennek lehetõségeirõl beszélgettek, és a munkáltatók szemszögébõl ismerhették meg az érdeklõdõk a külföldi gyakornokok fogadásának gyakorlati hasznát.
bővebbenHogyan segíti a szakmai nyelvtudás az elhelyezkedést?
A magyar felsõoktatás minõségfejlesztési folyamatában fontos terület a szakmai képzéssel szorosan összefüggõ nyelvismeret, az idegen nyelvi, illetve szaknyelvi készségek fejlesztése – hangzott el a Tempus Közalapítvány rendezvényén. A felsõoktatásban folyó nyelvi és szaknyelvi képzésekben ezért hangsúlyt kell fektetni az idegen nyelvi és interkulturális készségek hatékony fejlesztésére is.
bővebbenELTE Innovációs Nap 2014
Február 26-án immár nyolcadik alkalommal rendezi meg Országos Innovációs Napját az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pályázati és Innovációs Központja, valamint a Europe Direct - Budapest tájékoztató irodája.
bővebbenÕszi állásbörzék és kiállítások
A Tempus Közalapítvány – Nemzeti Europass Központ idén õsszel is aktív résztvevõje lesz az állásbörzéknek mind a fõvárosban, mind pedig vidéken. Rengeteg rendezvényen találkozhat standunkkal, ahol többet tudhat meg lehetõségeirõl, legyen akár egy KKV vezetõje, HR munkatárs, frissdiplomás vagy álláskeresõ.
bővebben
„Üzlet és felsõoktatás a 21. században - versenyelõny a nemzetközi felsõoktatási együttmûködések révén” konferencia
Az egynapos konferencia célja az volt, hogy áttekintsük a cégek és felsõoktatási intézmények közötti nemzetközi együttmûködési lehetõségeket, külön hangsúlyt helyezve az együttmûködés azon formáira, amelyek kis- és középvállalatok, valamint nagyvállalatok számára különösen vonzóak lehetnek. A rendezvényen számos hazai és külföldi jó példával, sikeres projekttel illusztráltuk az üzleti szféra és a felsõoktatás sikeres együttmûködésének lehetõségét és hasznát.
bővebben
A vállalkozókészség fejlesztése - tematikus monitoring szeminárium
A Tempus Közalapítvány, 2013. október 24-én „A vállalkozókészség fejlesztése" címmel tematikus monitoring szemináriumot szervezett a Szakértõi tanulmányutak, Leonardo és Grundtvig, valamint Erasmus programok által támogatott pályázatok tükrében.
bővebben
Ha szeptember, akkor KUTATÓK ÉJSZAKÁJA!
Nem tévednek, akik ezt az idõpontot már jó elõre bevésték az asztali naptárjukba, rögzítették az outlookjukban vagy a telefonjuk naptár funkciójában, mert idén is szeptember nemcsak a kutatóké és a tudományé, hanem mindannyiunké, hiszen bármerre nézünk, bármit csinálunk mindenfelé tudományos kutatások eredményeibe ütközünk.
bővebbenCorvinus Állásbörze – Europass, segít a megfelelõ jelölt kiválasztásában!
Egy meghirdetett állásra akár 100-nál is több, különbözõ formátumú önéletrajz érkezik? Ezek sokszor nem egyértelmûen mutatják be a jelölt szaktudását, végzettségeit? Szeretne külföldi gyakornokot fogadni, de nehezen igazodik ki a külföldi bizonyítványok és oklevelek között?
bővebbenHVG Állásbörze- Fedezze fel, mit nyújthat Önnek az Europass!
Kihívást jelent, hogy a sokféle formátumot használnak a pályázók, s némelyikben nem áttekinthetõ a jelölt szakértelme és tudása? A helyzetet még jobban bonyolítja, ha a korábbi diplomák és bizonyítványok esetleg más országból származnak. Hogy HR-esként kevesebb legyen a kérdõjel és a fejtörés: Kérje az Europass önéletrajzot a pályázóktól!
bővebbenAz európai KKV Hét magyarországi központi rendezvénye
A konferencia a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) - Enterprise Europe Network, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Tempus Közalapítvány által, az Európai KKV Hét és a We mean business európai uniós kampány keretében került megrendezésre.
bővebbenVáltozó szakmai igények a munkaerõpiacon - Készségek, képzések korszerûsítése
A konferencia az Egész életen át tartó tanulás program kezelésével megbízott nemzeti irodák tematikus monitoring hálózata (New Skills Network / NSN) 3 éves munkájának eredményeire épített. Az együttmûködés az 'Új munkahelyek, új készségek' témájához kapcsolódó, legjobb gyakorlatként azonosított (Erasmus, Leonardo, Grundvig) képzési projekteknek, valamint a szakmailag kapcsolódó projekteknek adott lehetõséget a bemutatkozásra, tapasztalatcserére, kapcsolatépítésre.
bővebbenVezetõképzõk találkozója
A Tempus Közalapítvány nemzetközileg is elismert szakértõk bevonásával két napos egymástól tanulásra építõ mûhelymunkát (PLA – peer learning activity, egymástól tanulási fórum) szervezett olyan, a vezetõképzésben dolgozó szakemberek számára, akik fontosnak tartják a hozzáférést és társadalmi befogadást támogató oktatási és képzési gyakorlat hazai elõmozdítását.
bővebbenMit díjazna a munkáltató? - Sikertörténetek a munkaerõpiac-orientált felsõoktatás témájában
A konferencia a Tempus Közalapítvány „Egész életen át tartó tanulás stratégiájának hazai tudatosítása" címû projekt felsõoktatási szakmai rendezvénysorozatának záróeseménye volt. 2011-es fókusztémánk a felsõoktatás és a munkaerõpiac kapcsolata volt, ennek keretében támogattunk helyi kezdeményezésû szakmai napokat, valamint tettünk közzé egy felhívást, melyben jó gyakorlat bemutatása céljából gyakorlatorientált és élõ munkaerõ-piaci kapcsolatokkal rendelkezõ felsõoktatási kurzusokat kerestünk. A díjazott kurzusok a konferencián mutatkoztak be, és ekkor került sor a díjátadásra is.
bővebbenTörténetek (46) találat

Profi üzleti mentorok segítik a kis- és középvállalkozásokat
Milyen segítség nyújtható a vállalkozásoknak ahhoz, hogy hosszú távon is sikeresen működjenek? A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) szakemberei szerint az egyik ilyen eszköz az üzleti mentorálás lehet. Ezért a témával nemzetközi partneri kör bevonásával foglalkoztak három éven keresztül az Erasmus+ program támogatásával.
bővebben
A külföldi tapasztalatszerzés után még komolyabban veszik a szakmájukat – hat országban jártak a Krúdy oktatói és tanulói
A Szegedi SZC Krúdy Gyula Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Turisztikai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája több mint 20 éve építi nemzetközi kapcsolatait. Számos alkalommal mutattuk már be kimagasló eredményeiket, jó példáikat. Mostani, Erasmus+ Nívódíjas projektjük minden szempontból kiemelkedő színvonalon teljesített.
bővebben
Környezettudatos szemlélet a felelős vállalkozói magatartásban – Egy fórum, ahol a vállalkozói és a civil szektor összeér
Elkötelezett szakemberek, akik arra vállalkoztak, hogy változásokat generáljanak a társadalomban és a környezetben, amiben élünk. Izgalmas, főként annak tükrében, hogy fiatalokkal dolgoznak, nekik adnak át minél több tudást és inspirációt. Mi más is lehetne a cél, mint az, hogy a fiatalok is képesek legyenek tudatosan alakítani a jelent és jövőt?
bővebben
A való életből hozott tapasztalat - Szoros együttműködésre van szükség a cégek és az oktatási szféra között
Az iskolák és a vállalatok versenyképességéhez egyaránt elengedhetetlen a szoros együttműködés, a tapasztalatok közös fejlesztési projektbe vitele. Ehhez is nyújt forrást az Erasmus+ program, és ezt használta ki az a négy szervezet, amely tapasztalatait most megosztja. Szakmai gyakorlat portugál vállalkozásoknál, a vállalkozói életforma egyetemi oktatása, kisvállalkozói mentorok képzése, innovációmenedzsment. Négy projekt, mely összekapcsolta az oktatást és a munka világát.
bővebben
Felnőttek munka alapú tanulása
Az Európai Unió egyik kiemelt célja, hogy a munka alapú tanulás az európai szakképzési rendszerek alappillérévé váljon. Erősíteni kell a szakképzés munkaerőpiaci relevanciáját annak érdekében, hogy a gazdaság növekedésének ne legyen akadálya a szakképzett munkaerő hiánya.
bővebben
Igyekszünk közel hozni a diákokat az élethez - Segítség a pályaválasztásban
Régen könnyen „pályára álltunk”. A jó tanulók mentek gimnáziumba, a kevésbé eredményesek szakközépbe vagy szakmunkásképzőbe. Mert a szülők, a tanárok mind tudták, hogy minek van jövője, miből lehet majd megélni. Mára a modernizáció felgyorsulásával az élettervezés lényegesen nehezebbé vált – ezért még inkább kellenek a kapaszkodók.
bővebben
Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásának támogatása a munkáltatók képzésével
Az EGT Alap támogatásával a Budapesti Corvinus Egyetem kiemelkedő projektet valósított meg a felsőoktatási intézményközi együttműködési projektek pályázattípusban. A proAbility című projekt keretében kutatás és tananyagfejlesztés zajlott azzal a céllal, hogy norvég és magyar jó gyakorlatok megismerése és adaptálása révén javítsa a hazai megváltozott munkaképességű munkavállalók elhelyezkedési esélyeit a nyílt munkaerőpiacon. A projekt hazai jó gyakorlat, nagy ívű nemzetközi hatással.
bővebben
A gyakornoki lehetőségekkel mindenki jól jár - Gyakornoki hely hazai és külföldi hallgatóknak
A katedráról nem lehet érzékeltetni az éles helyzetekkel járó „füstszagot” – vallja Kármán László, a Monguz Kft. ügyvezető igazgatója, aki ezért évek óta gyakornoki programmal támogatja az egyetemistákat. Tavaly a cég az Erasmus+ programhoz is csatlakozott, így már nemcsak magyar, hanem külföldi diákoknak is lehetőséget tud biztosítani a tapasztalatszerzésre – a legtehetségesebbeknek pedig arra is, hogy elhelyezkedjenek.
bővebben
Leonardós mesterek
Az Építési Vállalkozók Országos Szövetsége 1998 óta vett részt a Leonardo programban. Tanár továbbképzésekre, tanulmányutak szervezésére, illetve fiatal dolgozók külföldi szakmai gyakorlatára pályáztak, 2011-ben és 2014-ben pedig mobilitási tanúsítványt is elnyertek. Jelenleg egy kőműves tehetséggondozó program megvalósításán dolgoznak, amely a korábbi leonardós tapasztalataikra épül. Az elmúlt csaknem 20 évről Pete Zoltánnal, az ÉVOSZ ügyvezető igazgatóhelyettesével beszélgettünk.
bővebben
Végzett diákjainkat szívesen alkalmazzák a magyarországi KKV szektorban
Gépészet és elektronika-elektrotechnika szakmai gyakorlaton vettek részt a pécsi Zipernowsky Károly Műszaki Szakgimnázium tanulói.
bővebben
Vállalkozás alapításától a generációváltásig
A tudomány elefántcsonttornya helyett a vállalkozások konkrét támogatását tűzte ki stratégiai célul a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE). A kis- és középvállalkozások megerősítésében és a családi vállalkozások utódlásának támogatásában fontos szerepe van az európai források tudatos beépítésének is.
bővebben
Gazdálkodj okosan - Tréningsorozat a közösségi mezőgazdálkodás fejlesztésért
A közösségi mezőgazdálkodás egyre elterjedtebb nálunk is, egyre többen tartják ugyanis fontosnak, hogy megbízható forrásból származó élelmiszerhez jussanak. A rendszerben gazdálkodók és vásárlók alkotnak közösséget, így segítve egymást, ami mindkét fél számára előnyökkel jár: a vásárló megbízható forrásból származó zöldséghez és gyümölcshöz jut, a gazdálkodó pedig kiszámítható, rendszeres jövedelemre számíthat a megtermelt áruért.
bővebben
Online játék vagy mezőgazdasági vállalkozás? Elfelejtenek az óráról kijönni…
Monopoly jellegû játékot fejlesztettek ki az agrárszakképzésben tanulók vállalkozóvá válásának támogatására az Erasmus+ programban. A Trebag Szellemi Termék és Projektmenedzser Kft. Agropoly játékról beszélgettünk Kövesd Andrea projektkoordinátorral.
bővebben
Belecsöppenni a munka világába. Mit tehet az iskola a foglalkoztathatóság növeléséért?
A fiatalok munkanélkülisége az Európai Unió minden tagállamában – bár eltérõ mértékben – jelentkezõ probléma, megoldása ezért kiemelt célként jelenik meg az uniós foglalkoztatáspolitikai célkitûzések között.
bővebben
A külföldi szakmai gyakorlatok sikerének kulcsa: személyesség és kölcsönösség
Intézményi stratégia, hálózatépítés, hasznosíthatósági terv és a tanulási eredmények élményszerû bemutatása. Hogy mit jelentenek ezek a szakképzés mindennapi gyakorlatában? Ez is kiderül most.
bővebben
Multikulti munkahelyek
Nyitottak, együttmûködõek, önállóak, kreatívak és határozottak. A kiváló nyelvtudás mellett általá-ban ezek a készségek jutnak a munkáltatók eszébe azokról a magyar fiatalokról, akik néhány hónap, esetleg több félévnyi külföldi ösztöndíj, gyakornokoskodás vagy munkatapasztalat után keresnek itthon munkát.
bővebben
Verseny a jövõért
Köztudott, hogy a versenyszellem növeli a teljesítményt és a kreativitást. De hogyan lehet egy verseny által társadalmi hatást gyakorolni? Mi történik, ha egy cég problémájával összezárunk felsõoktatási hallgatókat egy napra és azt mondjuk nekik: Innovate or die? Nemzetközi együttmûködések keretében sok olyan projekt született tavaly az Erasmus+ programban, mely jó gyakorlatok cseréjét vagy innovatív tartalmak fejlesztését tûzte ki célul.
bővebben
Egy cégvezetõ szerepe a szakképzésben
„Lényegesen hangsúlyosabb Németországban a gyakorlati oktatás, holott az ottani cégek nem kapnak az államtól támogatást azért, mert részt vesznek a szakképzésben. Egyszerûen fontosnak tartják az utánpótlás-nevelés kérdését.”
bővebben
Képzett munkaerõ és innovációs kapacitás
Egy vállalat akkor tud hosszú távon sikeres maradni és állni a piaci verseny kihívásait, ha a rendelkezésére áll a megfelelõen képzett humánerõforrás és emellett képes a technológiai és szervezeti megújulásra is.
bővebben
Külföldi szakmai gyakorlatos hallgatók fogadása – a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara tapasztalatai
Interjú Laurent Poironnal, az MFKI elnökével
bővebben
Találjon gyakornokot EU-s támogatással
Sokan az Erasmus programnak csak az európai egyetemeket, fõiskolákat érintõ tanulmányi ösztöndíjas részét ismerik. Pedig már cégek is fogadhatnak külföldi fiatalt szakmai gyakorlatra a program keretében. Hogyan lehetséges ez?
bővebben
A vendéglátós kultúra „kiskövetei”
A Hansági Ferenc Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakiskola és Szakközépiskolában 2009-ben tervezték meg a Vendéglátós tudásimport – szakács és pincér tanulók szakmai gyakorlata Európa országaiban címû mobilitási pályázatot, amelynek során egy hónapos külföldi szakmai tapasztalatszerzésre küldhetik diákjaikat, illetve fogadhatják nemzetközi partnerintézményeik tanulóit.
bővebben
A diákok munkája a projekt egyik legfontosabb eleme
„Örömmel értesítünk, hogy eddigi teljesítményed alapján szeretnénk neked felajánlani a 2012-es hollandiai szakmai gyakorlaton való részvétel lehetõségét. Egyszerûbben fogalmazva: IGEN!”
bővebben
Hogyan indítsuk el vállalkozásunkat kockázatvállalás nélkül?
Bemutatkozik a Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának "vállalkozás-keltetõ" Leonardo innovációtranszfer projektje
bővebben
Szakmai gyakorlattal segítették az álláshoz jutást
A Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány Leonardo mobilitási projektjének köszönhetõen húsz pályakezdõ, illetve munkanélküli természetvédelmi szakember utazhatott szakmai gyakorlatra az angol Ambios nonprofit intézményhez.
bővebben
Járhatóbb út a fiatal pályakezdõk számára
A Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja koordinátorként vett részt a Járható út – Lehetõségek a pályakezdõk munka világába történõ beilleszkedésére címû nemzetközi projektben. A partnerség célja egy útmutató összeállítása volt, ami mind a szakemberek, mind a pályakezdõk számára nyújt hasznos és aktuális információkat.
bővebben
Mindig jól jön egy gyakornok
Az egri Supra Vita Nyelviskola évek óta fogad gyakornokokat az Erasmus program keretében. Jelenleg két külföldi hallgatót látnak vendégül, de 2014-ben további három fiatal érkezik hozzájuk. A nyelviskola több külföldi felsõoktatási intézménnyel ápol jó kapcsolatot, ezzel biztosítva, hogy folyamatosan érkezzenek szakmai gyakorlatos hallgatók az intézményhez.
bővebben
Mit vár el a munkaerõpiac? - FooDrinks Quality Food & Drink European training Plan
Az élelmiszerbiztonsággal foglalkozó projekt célja az volt, hogy a munkaerõpiac valós igényeinek megfelelõ képzést dolgozzanak ki a leendõ szakemberek számára.
bővebben
Fiatalok vállalkozói szemléletének erõsítése Plymouth-ban
2013-ban Nagy-Britannia legtöbb szociális vállalkozását mûködtetõ városa Plymouth volt. Egy szakértõi tanulmányút tapasztalatai
bővebben
Stresszmenedzsment
A stresszmenedzsmenttel foglalkozó Leonardo projekt a korszerû tréningek módszertanát és a munkahelyi jóllétet fokozó stratégiákat teszi elérhetõvé a kis- és középvállalkozások számára Magyarországon, Szlovákiában, Bulgáriában és Görögországban. A projekt keretében kidolgozott képzési anyag vezetõknek és alkalmazottaknak egyaránt segítséget nyújt, hogy megfelelõ módon tudják kezelni, valamint megelõzni a munkahelyi stresszt.
bővebben
Ökológiai zöldség- és gyümölcstermesztõ
Felsõfokú szakképzési tananyagot dolgoztak ki egy Leonardo projektben. A nemzetközi együttmûködés során jó példákat láthattak a résztvevõk, amelyeket érdemes a magyarországi viszonyokhoz alakítva, a helyi biogazdálkodásokban is alkalmazni.
bővebben
Fókuszban a gyakornokok: munkaalapú tanulás és gyakornokság Európában
Az elmúlt évek viharos gazdasági-társadalmi változásai nagy rugalmasságot követelnek az oktatás területérõl is.
bővebben
GLOBALISME - Tréning Program a vállalkozások nemzetköziesedésének elõsegítéséhez
A mikro- és kisvállalkozások jelentõs szerepet játszanak az ország gazdasági életében, de sokszor kell szembesülniük olyan problémákkal, amelyek külsõ segítség bevonásával hatékonyan leküzdhetõk lennének.
bővebben
Új szakma indul: ifjúságsegítõ esetmenedzser Magyarországon
A Schola Europa Akadémia Szakközépiskola az ifjúságsegítõ szakképzés terén az egyik legtöbb tapasztalattal rendelkezõ intézménynek számít.
bővebben
A baglyoktól az ösztöndíjakig
Bemutatjuk, hogy egy klasszikus természetvédelemmel foglalkozó civil szervezet a Leonardo programokból építkezve hogyan tudott a természetvédelmi szektor egésze számára elérhetõ szakmai gyakorlati és továbbképzési lehetõségeket teremteni.
bővebben
"Miért kellene kitalálni azt, ami más országokban már jól mûködik?"
Kilenc uniós ország képviselõi vettek részt azon a franciaországi szakértõi tanulmányúton, ahol a szakképzõ iskolák és vállalkozások együttmûködési lehetõségeirõl tanácskoztak.
bővebben
Francia kapcsolat
Prém Tamás ácsmester pályája nem mindennapi. A székesfehérvári vállalkozó az elsõk között vett részt 1995-ben azon a franciaországi továbbképzési programon, amit az ÉVOSZ szervezett (és szervez azóta is) fiatal építõipari szakmunkások számára. A Les Compagnons rendszerben eltöltött hét év egy nemzetközileg is elismert mesteri címet, az ehhez szükséges magas szintû szakmai tudást és igényességet, valamint a mai napig élõ szakmai és baráti kapcsolatokat hozott számára.
bővebben
Külföldi Erasmus diákokat fogadó cég tapasztalatai: Felfedezõ Klub Utazási Iroda
A Center Travel régi kapcsolatainak köszönhetõen fogad már több mint 10 éve hallgatókat Franciaország több városából.
bővebben
Szemléletváltás: minták és igények
A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szívügyének tekinti a megyében mûködõ vállalkozások gyakorlati képzõhelyein oktató szakemberek színvonalas továbbképzését. A Leonardo program támogatásával olyan külföldi tanulmányutakat szerveznek nekik, ahol csúcstechnológiának számító eljárásokat, modern oktatás-módszertani formákat ismerhetnek meg.
bővebben
Munkahelyet érhet az Europass mobilitási igazolvány
Az Európai Bizottság a közösségen belüli szabad munkavállalást és mobilitást elõsegítendõ hozta létre az Europass dokumentumokat, amely abban segíti a tulajdonosát, hogy a tagállamonként eltérõ képzési feltételek, oklevelek és bizonyítványok mögötti tudás és tapasztalat más tagországok munkáltatói számára is összevethetõ legyen.
bővebben
Külföldi Erasmus diákokat fogadó cégek tapasztalatai - Multikultúra Egyesület
Az egyesület fõ profilja a kultúraszervezés és az oktatás a nemzeti és etnikai kisebbségeket, illetve a menekülteket érintõ problémák területén.
bővebben
Az újra nyitott hallgatók és az új megoldásokat keresõ cégek
A cégek és felsõoktatási intézmények egy-egy speciális témára koncentráló intenzív programokban is együttmûködhetnek, a tömbösített kurzus keretén belüli közös munka a piaci szférához való közeledés elsõ lépcsõfokát jelentheti.
bővebben
Spanyol lány, német cég, magyarországi szakmai gyakorlat
A Bosch csoport Magyarországon 11 leányvállalattal képviseli magát, Miskolcon két telephelyen mûködik. A Robert Bosch Power Tool Kft-nél készülnek a „zöld termékvonalhoz” tartozó Bosch kéziszerszámok és kerti gépek, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. pedig autóipari alkatrészek gyártásával foglalkozik.
bővebben
"A diákok sok új ötletet tudnak bevinni a mindennapi munkába"
Szakmai gyakorlat Európában az Erasmus program támogatásával
bővebben
Külföldi mobilitásról a HR szakember szemével
A nemzetközi munkakörnyezet, a mobilitás egy multinacionális cég mindennapjainak része. Különösen igaz ez a GE Lighting EMEA Központjára, mely Budapestrõl támogatja az üzletág sikeres mûködését a teljes európai, közel-keleti és afrikai régióban. Itt fontos és alapvetõ igény a nemzetközi szakemberek együttmûködése.
bővebbenEgyéb tartalmak (23) találat
Where training and Economy meet
All about internship programmes and cooperation with educational and training institutions for companies, businesses
bővebben